Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 20:27
 
7 ADAY BAŞKANLIK İÇİN YARIŞACAK
31 Mart 2019 Pazar Günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi Belediye Başkan adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu.
SİYASET Haberi
7 ADAY BAŞKANLIK İÇİN YARIŞACAK

31 Mart 2019 Pazar Günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi Belediye Başkan adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu. Kemalpaşa'da Belediye Başkanlığı için 7 aday yarışacak. Bu adaylar Arif Uğurlu (Cumhur İttifakı -Ak Parti - MHP), Rıdvan Karakayalı (Millet İttifakı CHP - İYİ Parti), Mehmet Ali Özüdoğru (Saadet Partisi), Savaş Memiş (DSP), Yunus Şimşek (BTP), Hasan Ali Karşılayan (Vatan Partisi), Adem Damlıgül (DP).

Kemalpaşa Belediye Meclisi için ise 9 siyasi parti liste vererek seçime girdi. Bu Partiler Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Türkiye Kominist Partisi, Halkların Demokrasi Partisi, Saadet Partisi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ise 8 siyasi, 4 bağımsız aday yarışacak. Bu adaylar Nihat Zeybekci (Cumhur İttifakı - Ak Parti - MHP), Tunç Soyer (Millet İttifakı CHP - İYİ Parti), Selçuk Karakülçe (DSP), Tarcan Ülük (DP), Şerafettin Ilık (SP),  Doruk İnam (TKP), Mehmet Dinç (BTP), Rıfat Mutlu (Vatan Partisi) Bağımsız Adaylar: Yalçın Yanık, İbrahim Demir, Deniz Tütmez, Ali İhsan Erdenilgen.

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: 7, ADAY, BAŞKANLIK, İÇİN, YARIŞACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı